Jószolgálati programjaink 2024-ben
Számos program keretében nyújtunk pro bono coaching támogatást a rászoruló értékteremtő civil és startup szervezeteknek, valamint edukációs céllal a jövő HR-eseinek biztosítunk lehetőséget a coachinggal mint hatékony képzés-fejlesztési eszközzel való megismerkedésre.
Bővebb információ az idei együttműködéseinkről az alábbiakban olvasható:
Civil Mentoring Program
PWC
Jár az ötös!
Hősök tere Alapítvány
Nyilas Misi Ösztöndíj Program
Nyilas Misi Tehetségtámogató Egyesület
Civil Rapid Randi
MagNet Közösségi Bank
Next Gens
Budapesti Metropolitan Egyetem
Pro-bono egyéni és team coaching folyamatok
Programjainktól függően egyéni és team coaching folyamatokat is biztosítunk.
A coaching az ügyféllel való partneri együttműködés egy olyan gondolatébresztő és kreatív folyamatban, amely arra inspirálja az ügyfelet, hogy szakmailag és személyesen a legtöbbet hozza ki magából. Nem tanácsadás, nem terápia, és nem is mentoring, hanem a saját megoldások felfedezését támogató munka.
Egyéni coachingban jellemző témák:
- időgazdálkodás
- wellbeing, öngondoskodás
- munka-magánélet egyensúly
- önbecsülés, önbizalom
- önérdek-érvényesítés
- személyes hatékonyság, jóllét
- karriertervezés
- kommunikációs készségek fejlesztése
A team coaching élménye lehetővé teszi a csapat számára, hogy lépéseket tegyen a fenntartható eredmények és folyamatos fejlődés irányába.
Abban segíti a csapatot/teamet, hogy a tehetség, a képesség a felszínre kerüljön, erősödjön a csapatkohézió azáltal, hogy a csapattagok elkezdik használni az erőforrásaikat, együttműködnek és törekednek a közös cél még hatékonyabb elérésére. A folyamat során a csapat tagjai bizalmat építenek, elköteleződnek, megosztják tapasztalataikat, reflektálnak egymás megnyilvánulásaira, tehát erősödik a valódi csapatmunka.
Team coachingban jellemző témák:
- együttműködés
- konfliktuskezelés
- hatékony működés
- csapaton belüli kommunikáció
- reziliencia
Minőségbiztosítás
Minden támogató szakmában fontos, hogy legyenek olyan fórumok, ahol az egyéni/csoportos kihívások, dilemmák, esetek, sikerek és tanulások feldolgozásra kerülnek.
Tevékenységünk kezdete óta hívjuk fel a tagság figyelmét arra, hogy a CSR programokon belül és azon kívül is, milyen fontos egymás szakmai támogatása és megerősítése.
A coachok az ICF coaching kompetenciáival, az Etikai Kódex irányelveit betartva dolgoznak a jószolgálati folyamatokban is, és 3×2 óra coaching-szupervíziós támogatásban részesülnek.